Proč se otužovat

03.04.2023
Otužování
Otužování

     Proč se otužovat? Ve zkratce proto, abyste zlepšili svůj život po všech směrech! Ano, tak tomu skutečně je. Otužování má nepřeberné množství pozitivních vlivů nejen na naše tělo, ale i na naší mysl. 

     Co se týče tělesných vlivů, jedním z nich je fakt, že díky pravidelnému otužování budete prakticky imunní na celou řadu civilizačních chorob. Rýma, chřipka a další virová onemocnění se vám budou buď zcela vyhýbat obloukem nebo se s nimi mnohem snáz poperete. Otužování má rovněž blahodárné účinky na vaší pleť, která se působením chladu krásně napne a vy tak budete vypadat mladší a vitálnější. Pravidelná ledová koupel dokáže zázraky i v oblasti sexuálního života.  

     Druhou a možná tou nejdůležitější skupinou, na kterou má pravidelné otužování velice pozitivní vliv, je naše duševní zdraví. Právě tady jsem pocítil obrovské účinky již po velice krátkém čase praktikování metody. Otužování je ten nejlepší přírodní lék proti stresu, jaký znám. Když jste v ledové vodě, nemáte čas přemýšlet nad čímkoli dalším. Vaše tělo prakticky bojuje v ledové vodě o život, a tak ani není prostor, aby se věnovalo čemukoli dalšímu. Jen vy a voda, nic víc. 

     Další skvělá věc na ledové koupeli je ta, že budete ve vašem životě mnohem více efektivní. Jakmile do sebe dostanete návyk a budete se ledové koupeli vystavovat se železnou pravidelností, budou se dít zázraky. Každý den budete totiž vystupovat ze své komfortní zóny a vy zjistíte, že je to skvělé aplikovat ve všech odvětví ve vašem životě. Všechny ty odkládané nepříjemné telefonáty, nedodělané resty nebo nesplacené složenky - to všechno budete nyní řešit jako první a ještě s radostí, protože budete vědět, že ten pocit je osvobozující! 

      A vůbec, už jen pro tu záplavu hormonů štěstí po vylezení z vody to stojí za to!

    

Zmrzlej | Wim Hofova metoda | Otužování | Otužilci | Ledová koupel | Proč se otužovat