Hurá z vody!

10.03.2023
cvik "Jezdec na koni"
cvik "Jezdec na koni"


     Po blahodárné ledové koupeli přichází na řadu její neméně důležitá část. Nyní je třeba tělo pořádně prohřát. Vylezte z vody, lehce se usušte ručníkem a zacvičte si. Svaly v těle jsou po ledové koupeli ztuhlé, proto je třeba provádět speciální cviky pro otužování. Zapomeňte na nějaké běhání a podobně, mohli byste si ublížit!

     Nejlepším cvikem je tzv. "Jezdec na koni". Tento cvik je skvělý v tom, že nám prohřeje naše stehenní svaly, což jsou největší svaly na lidském těle, a také mezižeberní svaly.

Dejte nohy od sebe trochu více než je šíře ramen, špičky prstů vykloňte do strany. Pokrčte se, jako byste chtěli udělat dřep a zůstaňte v poloze, abyste cítili, jak vám "zabírají" stehna. Poté pohybujte trupem těla. Pravé rameno doleva, levé rameno doprava, hezky ze strany na stranu. Zapojte na pomoc také ruce. Takto cvičte alespoň dvě minuty. Já si potom ještě vždycky opatrně zaskáču a trochu zamáchám rukama, abych prokrvil zmrzlé končetiny.

     Po cvičení se dosušte, oblečte se do pohodlného, suchého oblečení a zahřejte se teplým čajem, který jste si připravili doma do termosky.

     Jakmile dorazíte domů, nechoďte hned do horké sprchy. Vaše tělo se dostane do svojí provozní teploty přirozeně samo.

Zmrzlej | Wim Hofova metoda | Otužování | Otužilci | Ledová koupel | Proč se otužovat